2017-10-11T12:13:10+03:30

هونس: خوشحالم من را روحِ بایرن مونیخ می دانند؛ لازمه تغییر، داشتن قدرت است

اولی هونس رئیس کنونی باشگاه بایرن مونیخ نقشی بسزا در پیشرفت این باشگاه در سالیان اخیر داشته و بسیاری معتقدند او بود که توانست بایرن مونیخ را تبدیل به یک برند جهانی کند.

هونس: خوشحالم من را روحِ بایرن مونیخ می دانند؛ لازمه تغییر، داشتن قدرت است

طرفداری - اولی هونس به شخصه می داند چه تاثیری بر رشد بایرن مونیخ داشته و همگان روی این نکته که او در طول 4 دهه اخیر در افزایش قدرت باشگاه نقش اصلی را ایفا کرده متفق القول هستند.

هونس در مصاحبه ای مفصل با دویچه وله شرکت کرد. او در ابتدا درباره این موضوع که او را روح بایرن مونیخ می دانند گفت:

خب، این باعث می شود بسیار خوشحال شوم اما نباید انتظار داشته باشید که من بتوانم درباره این ادعا قضاوت داشته باشم. این درباره دیگران است. اما اگر این نظر شما باشد، می تونم بگویم خوب است. همچنین امیدوارم راه و روشی که من برای کمک به تیم در پیش گرفته ام من را لایق داشتن این لقب بسازد. ما اینجا در باشگاه افراد کارزماتیکی داشته ایم و داریم که در تیم بازی کرده اند، افرادی چون فرانتس بکن باوئر، کارل هاینتس رومنیگه، سپ مایر، گرد مولر و پل برایتنر. همه این افراد در ساختن تیم بعد از پایان دوران فوتبالشان نقش داشته اند.

اگر چه لیست بازیکنان بزرگ بایرن مونیخ که در باشگاه فعالیت داشته اند بلند است اما در میان تمامی آن ها هونس مدت زمان بیشتری به باشگاه خدمت کرده است. او پس از آسیب دیدگی زانو در سن 27 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد و از 1979 به بعد همیشه جز دوره کوتاهی که در زندان سپری کرد در کنار تیم حضور داشته است.

تبدیل کردن بایرن مونیخ به یک برند جهانی:

همیشه معتقد بودم که بایرن مونیخ می تواند از یک باشگاه کوچک تبدیل به یک برند جهانی شود. در آن زمان بایرن سالیانه 12 میلیون مارک (6.1 میلیون یورو کنونی) درآمد داشت که 85 درصد از این درآمد مربوط به بلیط فروشی بود. اولین اقدامی که ما کردیم این بود که وابستگی خود به بلیط فروشی را کاهش دهیم. امروز بلیط فروشی تنها 10 درصد از درآمد 630 میلیون یورویی ما را تشکیل می دهد.

من سعی کردم باشگاه را به لحاظ مالی مستقل کنم. من برای دیدن سیستم کاری تیم های NFL و NBA به امریکا سفر کردم. من به منچستر هم رفتم، چون آنجا منچستر یونایتد حضور داشت، باشگاهی که یک تصور خوب از تجاری بودن بود.

هونس می گوید به این افتخار می کند که توانسته اند در برابر نفوذ سرمایه گذاران خارجی بایستند.

امروز ما سه سهامدار عمده داریم که هر کدام 8.3 درصد از سهام ما را در اختیار دارند. این تنها پولی است که خارج از فعالیت های باشگاه به خزانه ما واریز می شود. ما به این حقیقت که 75.1 درصد از سهام باشگاه در اختیار هواداران است افتخار می کنیم. این روش به ما اجازه می دهد که ما تصمیمات خود را اتخاذ کنیم و هیچ چیزی در باشگاه بدون تصمیم گیری تیمی اتفاق نمی افتد.

اغلب اوقات آسان است که رابطه کاری رومنیگه و هونس در بایرن مونیخ را یک رقابت بدانیم، چون این دو قطعا در برخی موارد اساسی اختلاف نظر دارند. 

قدرت واژه ای است که در جامعه ما معنی منفی دارد، اما من آن را نمی پذیرم. هنگامی که از قدرت به صورت مسئولانه استفاده می کنید می تواند چیز خوبی باشد. بدون داشتن قدرت توان تغییرات نخواهید داشت. استفاده درست از قدرت، قدرت انسان است. نه تنها در جامعه و سیاست، بلکه در یک باشگاه فوتبال هم اینگونه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید