2017-11-25T22:50:55+03:30

لیورپول 1-1 چلسی؛ شطرنج شگفت انگیزها پات شد

بازی دو غول فوتبال انگلیس در هفته سیزدهم برنده نداشت. 

لیورپول 1-1 چلسی؛ شطرنج شگفت انگیزها پات شد

طرفداری - از چارچوب هفته سیزدهم لیگ برتر انگلیس، از ساعت 21:00 لیورپول میزبان چلسی بود. 

 مشخصات بازی 

تورنمنت: لیگ برتر انگلیس-هفته سیزدهم

تاریخ: شنبه 4 آذر 1396

ساعت: 21:00

استادیوم: آنفیلد

داور: مایکل اولیور

گلزنان: محمد صلاح (65) برای لیورپول

ویلیان (85) برای چلسی

                                            آمار بازی و ترکیب ابتدایی دو تیم 

آمار اختصاصی طرفداری و جزئیات بیشتر بازی را اینجا ببینید. 

 گزارش بازی 

در 15 دقیقه ابتدایی نیمه اول، لیورپول بیش از حریفش صاحب توپ بود و با نفرات بیشتری حمله می کرد اما هر دو تیم در خط هافبک پراشتباه بودند. در دقیقه 15 ضربه میلنر از پشت محوطه جریمه با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. تا دقیقه 15، لیورپول 70 درصد زمان بازی را در اختیار داشت اما موقعیت گل خطرناکی روی دروازه ها به وجود نیامد. 

اولین خطر جدی بازی در دقیقه 21 به وجود آمد. هازارد با یک حرکت عرضی زیبا از درون محوطه جریمه با پای راست به توپ ضربه زد و این مینیوله بود که با واکنشی خوب توپ را راهی کرنر کرد. در دقیقه 23 هازارد با یک حرکت فوق العاده، با یک پاس عمقی درینکواتر را با مینیوله تک به تک کرد اما مینیوله با یک خروج به موقع مانع گلزنی چلسی شد. حملات چلسی در این دقایق بسیار خطرناک بود. در دقیقه 24 لیورپول با خوش شانسی گل اول را دریافت نکرد. ضربات متوالی هازارد و کیهیل توسط مدافعان و دروازه بان خنثی شد. چلسی در حملات خطرناک تر بود. در دقیقه 26 محمد صلاح در حرکتی خطرناک، مدافع مستقیمش را از پیش رو برداشت اما ضربه او در موقعیتی خوب توسط مدافع چلسی برگشت داده شد. این خطرناک ترین موقعیت لیورپول تا به اینجای کار بود. بازی نسبت به آغاز، کیفیت بسیار بهتری پیدا کرد. در دقیقه 40 ضربه خطرناک پای چپ صلاح از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از دروازه به بیرون رفت. بازی در نهایت در نیمه اول با نتیجه 0-0 به پایان رسید. 

بازی در نیمه دوم جذاب و پایاپای آغاز شد. در دقیقه 50 ارسال استوریج با اشتباه کورتوا به صورت خطرناکی از کنار دروازه چلسی بیرون رفت. در دقیقه 59 زاپاکوستا یک حرکت زیبای دیگر را آغاز کرد و موراتا نتوانست ارسال زمینی او را وارد دروازه کند تا یک موقعیت خطرناک دیگر برای چلسی از دست برود. در سوی مقابل، در دقیقه 63 استوریج در محوطه جریمه چلسی صاحب یک موقعیت عالی شد اما آزپلیکوئتا با یک تکل عالی شوت او را دفع کرد. 

در دقیقه 65 در یک حمله سریع، محمد صلاح بالاخره دروازه چلسی را باز کرد. توپ کوتینیو پشت محوطه جریمه با قطع توپ باکایوکو به طور اتفاقی در محوطه جریمه زیر پاهای صلاح قرار گرفت و مهاجم مصری در یک موقعیت تک به تک، دروازه تیم سابقش را باز کرد. در دقیقه 78 پس از یک بازی ترکیبی عالی، توپ روی خط محوطه جریمه چلسی به واینالدوم رسید اما ضربه خطرناک او را کیهیل برگشت داد. لیورپول در ضد حملات خطرناک نشان می داد. در دقیقه 81 کورتوا با یک واکنش بسیار خوب روی کرنر لیورپول، مانع گل دوم قرمز ها شد. در دقیقه 82 با ارسال زاپاکوستا، ضربه سر آلونسو به صورت خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. در حالی چلسی فشار را روی دروازه لیورپول بیشتر کرده بود، در دقیقه 85 موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. ویلیان که به عنوان یار ذخیره وارد میدان شده بود، از سمت راست حرکت کرد و در حالی که قصد داشت توپ را روی دروازه ارسال کند، توپ او از بالای دستان مینیوله به گوشه دروازه لیورپول رفت. مینیوله می توانست در این صحنه بهتر کار کند. 

 شرح گل ها

لیورپول 1-0 چلسی (محمد صلاح-دقیقه 65): توپ کوتینیو پشت محوطه جریمه با قطع توپ باکایوکو به طور اتفاقی در محوطه جریمه زیر پاهای صلاح قرار گرفت و مهاجم مصری در یک موقعیت تک به تک، دروازه تیم سابقش را باز کرد. 

لیورپول 1-1 چلسی (ویلیان-دقیقه 85) : ویلیان که به عنوان یار ذخیره وارد میدان شده بود، از سمت راست حرکت کرد و در حالی که قصد داشت توپ را روی دروازه ارسال کند، توپ او از بالای دستان مینیوله به گوشه دروازه لیورپول رفت. مینیوله می توانست در این صحنه بهتر کار کند. 

 خلاصه بازی 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید