2017-11-26T02:41:23+03:30

اسپالتی: مثل یک تیم بزرگ با مشکلات برخورد کردیم و کالیاری را بردیم؛ از داشتنِ کاندروا بسیار خوشحالیم

سرمربی نراتزوری ها از ایده ای جالب برای برگرداندن اوضاع تیمش به شرایط عادی استفاده کرده است. وی پس از اینکه اینتر را تحت فشار کالیاری دیده؛ تصمیم گرفت دقیقا سیستم آن ها را در ترکیب تیم خود پیاده کند و از این کار جواب هم گرفته است!

اسپالتی: مثل یک تیم بزرگ با مشکلات برخورد کردیم و کالیاری را بردیم؛ از داشتنِ کاندروا بسیار خوشحالیم

طرفداری- پس از پیروزی 3-1 اینتر در زمین تیم کالیاری، اسپالتی از عملکرد شاگردانش هیجان زده شده است. او اینکه تیمش با وجود متحمل شدن سختی های زیاد در طول بازی بر مشکلات غلبه کرده و در نهایت با پیروزی از زمین خارج شده را نشانه خوبی می داند و می گوید اینتر امشب مثل تیم های بزرگ، سه امتیاز را به چنگ آورده است.

اسپالتی در مصاحبه ای با مدیاست پرمیوم، گفت:

این عملکردی از یک تیم بزرگ و قدرتمند بود چون بازی را بسیار بد شروع کردیم و اوضاع سخت پیش می رفت. ایکاردی در اوایل مسابقه ضربه دید و تا 10 دقیقه حتی نمی توانست به درستی راه برود. سعی کردیم با فشار سنگینی، آن ها را به اشتباه بیاندازیم اما کالیاری در اوایل بازی با جدیت و دقت از زیر فشار ما خارج می شد و بازیکنان این تیم دچار اشتباهی نشدند. به مشکلاتی برخوردیم و در انتقال توپ از خط دفاعی به جلو، خوب عمل نکردیم چون کالیاری مثل یک تیم فوق العاده از جلو ما را پرس می کرد.

اینتر در میانه های  نیمه اول به سیستم 1-1-5-3 روی آورد؛ دقیقا همان سیستمی که کالیاری بازی می کرد. اسپالتی در این مورد گفت:

مجبور بودیم برخی چیزها را تغییر بدهیم چون کالیاری مشغول پرس کردن بود و به زحمت افتاده بودیم. برای رفع این سردرگمی در تیم، بلافاصله به این فکر افتادیم که تغییراتی ایجاد کنیم که متناسب با شرایط بازی و سبک کاری تیم مقابل بود. گاهی اوقات شما با اعمال چند تغییر کوچک، تاثیر مهمی ایجاد می کنید و ما با این تغییرات، بهتر شدیم.

می خواستیم سیستم بازیمان را عوض کنیم؛ تصمیم گرفتیم دقیقا سیستم کالیاری را کپی کنیم. در ادامه نیمه دوم به همان سیستم 4 مدافع خود برگشتیم و فوتبال همیشگی مان را اجرا کردیم.

کاندروا باید به حرف ما توجه کند، نه چیزی که بقیه در موردش می گویند. به او ایمان داریم چون وی شجاعت و قدرت فوق العاده ای دارد. در دقایق آخر با وجود اینکه به نظر می رسید دیگر انرژی ندارد در مصاف های تک به تک پیش می رفت و موقعیت گل ایجاد می کرد؛ از اینکه او را داریم بسیار خرسندیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید