2017-08-12T21:19:58+04:30

پیکه: از جشن عروسی مسی می‌دانستیم که نیمار رفتنی است؛ او هیچ جایگزینی در بازار ندارد

پیکه حرف های مهمی درباره انتقال نیمار بر زبان آورد.

پیکه: از جشن عروسی مسی می‌دانستیم که نیمار رفتنی است؛ او هیچ جایگزینی در بازار ندارد

طرفداری - جرارد پیکه، مدافع میانی ارزشمند و ملی‌پوش بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با رئال مادرید در دور رفت سوپرکاپ اسپانیا 2017 فاش کرد که نیمار در جشن عروسی مسی به او و چند تن از هم تیمی هایش اعلام کرده بود که از بارسا می‌رود.

به گزارش mundodeportivo، فوق ستاره برزیلی ده روز پیش با انتقالی 222 میلیون یورویی از بارسلونا راهی پاری سن ژرمن شد تا گران قیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال باشد. بحث جدایی نیمار از چند هفته پیش از وقوع آن در رسانه‌ها مطرح شد و ظاهرا درست هم بوده است. برخلاف گفته نیمار که تصمیمش را دو روز پیش از انتقال گرفته بود، پیکه هم امروز تایید کرد که فوق ستاره برزیلی خیلی پیشتر از آن می‌خواست برود. حرف‌های مهم پیکه را می‌خوانید:

به هیچ عنوان حالا که نیمار رفته و همه چیز تمام شده، احساس نمیکنم که او به ما و باشگاه خیانت کرده است. می‌توانم همه چیز را توضیح دهم. روزی که آن پست او می‌ماند را گذاشتم، 100 درصد مطمئن بودم که نیمار رفتنی است. او از این کار من خیلی عصبانی شد اما بعدا حل و فصلش کردیم. آن پست را گذاشتم تا با استفاده از رسانه و شبکه‌های اجتماعی، به باشگاه برای حفظ بازیکنی منحصر به فرد کمک کنم. به عبارت دیگر، آن پست، آخرین تیر ترکشم بود تا بلکه نظر نیمار عوض شود. کار دشواری بود اما هدف من فقط و فقط کمک به باشگاه بود. نیمار در جشن عروسی مسی به من و چند نفر از بازیکنان اعلام کرده بود که می‌خواهد جدا شود اما این که چرا ما به باشگاه اعلام نکردیم چون وظیفه ما نبود. حتی نمی‌دانیم که باشگاه هم این را می‌دانست یا نه. تلاش هم کردیم که او را متقاعد کنیم اما موفق نشدیم. همان طور که دنی آلوز هم این را تایید کرد

حالا هم به نظرم نباید درباره نیمار قضاوت کنیم. هر کسی این حق را دارد که برای آینده‌اش تصمیم گیری کند. حالا چه برای پول چه به دلایل فوتبالی بوده من نمی‌دانم اما هر چه هست باید به تصمیمش احترام گذاشت. یادمان نرود که نیمار 4 سال برای ما فوق العاده بازی کرد و تا آخرین دقیقه‌ای که با لباس بارسا در میدان بود، همه توانش را گذاشت. داشتن نیمار برای ما هزینه‌هایی هم داشت اما مطمئنا کمتر از 222 میلیون یورو بود.

حالا بارسلونا نیمار را ندارد اما 222 میلیون یورو پول دارد. باشگاه‌های دیگر این را می‌دانند و سعی می‌کنند تا جایی که ممکن است قیمت را بالا ببرند. تیم ما همین حالا هم پر است از بازیکنان تعیین‌کننده اما طبیعی است که از ورود بازیکنان جدید استقبال می‌کنیم چون در سه جام باید به میدان برویم. جذب بازیکنان جدید رقابت را در تیم افزایش می‌دهد و این برای تیم خوب است. صد البته که نگاه به تیم‌های پایه هم یکی از راه‌هاست. گرچه این دیگر بر عهده من نیست. این را هم قبول ندارم که بارسا دیگر نمی‌تواند بازیکنان را جذب کند. همین حالا خیلی از بازیکنان هستند که شدیدا مایل به آمدن هستند. متقاعد شده‌ام که باشگاه برای تقویت تیم در تلاش است و خواهیم دید چه می‌شود.

نیمار استعداد و پتانسیل بی نظیری دارد. به خصوص در مصاف یک به یک با مدافعان. او هیچ جایگزینی در بازار ندارد اما می‌توان تیم را به صورت کلی تقویت کرد. پرداخت 200 میلیون برای نیمار تقریبا با پرداخت 60 میلیون برای فیگو در گذشته برابری می‌کند. قطعا در آینده‌ای نه چندان دور بازیکنان با مبالغ 300 400 میلیونی جابجا خواهند شد اما همزمان درآمد باشگاه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. 

بازی فردا مانند تمام ال کلاسیکوها خاص است. مقابل مادرید بازی دوستانه هم با دیگر بازی ها فرق دارد چه برسد به اینکه بازی رسمی باشد و پای یک جام هم در میان باشد. برای پیروزی باید فوق العاده و بی نقص بازی کنیم چون می دانیم گل خوردن در نیوکمپ بسیار خطرناک است. البته یک بازی هم در برنابئو برگزار می‌شود پس سرنوشت جام فردا مشخص نمی‌شود. در فرم خیلی خوبی به این بازی رسیدیم و خیلی خوب هم تمرین کرده‌ایم. مقابل مادرید شما همواره انگیزه بیشتری دارید. نمی‌دانم که باز هم به آنها گل خواهم زد یا نه. به اشتباهات آنها در خط دفاع هم بستگی دارد. وقتی رقیب‌تان سال گذشته از شما بهتر عمل کرده، همه تلاشتان را خواهید کرد تا ورق را برگردانید. فردا فرصت فوق العاده‌ای داریم تا جامی دیگر را از رقیبمان بگیریم. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید