2017-08-12T22:53:02+04:30

برایتون 0-2 منچستر سیتی؛ سه امتیاز شیرین سیتیزن ها به لطف درخشش سرخیو آگوئرو

این دیدار در ورزشگاه اَمریکن اکسپرس کامیونیتی برگزار شد.

برایتون 0-2 منچستر سیتی؛ سه امتیاز شیرین سیتیزن ها به لطف درخشش سرخیو آگوئرو

طرفداری- از سری رقابت های لیگ جزیره، در هفته اول این رقابت ها برایتون میزبان منچستر سیتی بود که در ادامه گزارش این دیدار را مرور خواهیم کرد. 

مشخصات بازی

روز و تاریخ بازی: شنبه | 21 مرداد 1396 | 12 آگوست 2017

تورنمنت: لیگ جزیره انگلیس فصل 18-2017

گل‌زنان: سرخیو آگوئرو (70)- دانک (گل به خودی در دقیقه 74) 

داور: مایکل اولیور

شرح بازی

فرناندینیو

نیمه اول با کنترل و مالکیت تیم منچستر سیتی آغاز شد. شاگردان کریس هاتن در دفاع مطلق بودند به شکلی که مالکیت توپ 80 به 20 به سود شاگردان پپ گواردیولا بود. منچستر سیتی در طول این نیمه کاملاً در نیمه زمین برایتون حضور داشت اما موفق به خلق شانس های جدی زیادی نشد.  برایتون در نیمه اول، بیشتر چشم به ضد حملات و ضربات آزاد دوخته بود. در در دقیقه 26، توپ ارسالی کوین دی بروین از پشت محوطه جریمه، به پشت خط دفاعی برایتون ارسال شد. گابریل ژسوس زودتر از سایر بازیکنان به توپ رسید اما در کنترل توپ ناتوان بود و با دست آن را وارد دروازه کرد. به همین دلیل، گل منچستر سیتی توسط داور دیدار مردود اعلام شد. در دقیقه 33، بازیکنان منچستر سیتی از سمت راست حمله ای را تدارک دیدند. سانتر ارسالی آگوئرو از درون محوطه جریمه، به گابریل ژسوس رسید. ضربه سر این بازیکن برزیلی در محوطه شش قدم با واکنش رایان، دروازه بان برایتون همراه بود. پس از دفع ناقص رایان، توپ بار دیگر به ژسوس رسید اما ضربه این بازیکن به دیرک دروازه برخورد کرد تا بازی با همان نتیجه 0-0 ادامه داشته باشد. در ادامه نیمه اول، برایتون کمی جلو تر آمد اما حاصلی نداشت و پس از سه دقیقه وقت تلف شده، بازی به پایان رسید.

فرناندینیو

نیمه دوم نیز مانند نیمه اول، با مالکیت مطلق منچستر سیتی آغاز شد. در دقیقه 52، فرناندینیو توپی را به پشت خط دفاعی برایتون برای داوید سیوا ارسال کرد که این هافبک اسپانیایی با پاسی کات بک، گابریل ژسوس را صاحب توپ کرد. ژسوس نیز توپ را وارد دروازه کرد اما پرچم کمک داور بالا بود. منچستر سیتی باز هم یک گل آفساید به ثمر رساند. در دقیقه 52، پاس اشتباه مدافعان برایتون برای دروازه بان شان، به آگوئرو رسید اما این مهاجم آرژانتینی قدر این موقعیت تک به تک را ندانست و آن را به بیرون زد. در دقیقه 55، جدی ترین موقعیت برایتون بر روی دروازه منچستر سیتی ایجاد شد. پس از ضربه کرنر برایتون و ضربات ناقص آن ها، توپ به دافی رسید و ضربه این بازیکن در شرایطی خطرناک به کرنر رفت. در ضربه کرنر و روی خروج اشتباه ادرسون، باز هم بازیکنان برایتون موقعیتی خطرناک بر روی دروازه سیتیزن ها ایجاد کردند که این موقعیت نیز از کنار دروازه به شکلی خطرناک به بیرون رفت. دفاع مطلق برایتون، حتی اجازه شوت زنی به بازیکنان منچستر سیتی را هم نمی داد. آن ها برای هر توپ تا سر حد جان تلاش می کردند و سرشان را مقابل توپ، قرار می دادند. پپ گواردیولا که به دنبال کسب سه امتیاز بود، در دقیقه 68، لروی سانه را به جای دنیلو وارد زمین کرد تا قوای تهاجمی تیمش، دو چندان شود. پس از گل آگوئرو، منچستر سیتی باز هم فشار هایش را افزایش داد. متن حملات شاگردان پپ گواردیولا، ارسال توپ به پشت خط دفاعی برایتون بود و بار ها موقعیت های جدی ای بر روی دروازه آن ها ایجاد کردند. در دقیقه 77 و پس از تثبیت نتیجه 0-2، گواردیولا ژسوس را بیرون کشید و رحیم استرلینگ وارد میدان شد. در ادامه، بازی باز هم با پاس کاری های سیتیزن ها ادامه داشت و روند بازی، آرام دنبال می شد. برایتون توان حمله کردن نداشت و منچستر سیتی، سعی در حفظ نتیجه این دیدار داشت. در نیمه دوم، داور این دیدار باز هم 3 دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد و بازی در نهایت با همان نتیجه 0-2، به پایان رسید.

ترکیب تیم های برایتون و منچستر سیتی

* برای مشاهده آمار دقیق بازی، به صفحه اختصاصی این دیدار در بخش نتایج زنده طرفداری مراجعه کنید.

شرح گل ها

گل برای منچستر سیتی | سرخیو آگوئرو در دقیقه 70: استفنز هافبک تیم برایتون توپ را در میانه میدان لو داد. کوین دی بروین توپ را دزدید و به داوید سیلوا سپرد، داوید سیلوا نیز بلافاصله با پاسی تک ضرب سرخیو آگوئرو را در موقعیتی تک به تک با دروازه بان قرارداد و این مهاجم آرژانتینی، این بار اشتباه نکرد و توپ را به تور دروازه چسباند. 

گل به خودی دانک

گل برای منچستر سیتی| دانک در دقیقه 74: ارسال فرناندینیو از جناح راست به درون محوطه جریمه، با ضربه سر اشتباه دانک همراه بود. دانک که می خواست توپ را از گابریل ژسوس دور کند، با ضربه سرش دروازه تیم خودشان را برای بار دوم باز کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید